„Jakie są Twoje długofalowe cele?” cz. III
Kandydat, który wyznacza sobie cele, ma konkretny plan, to kandydat, który może zagrzać w firmie miejsce na dłuższą metę. Dla pracodawcy oznacza też dobrze zainwestowany czas i pieniądze. Bo ciężko inwestować co pół roku w nowego pracownika na to samo stanowisko: koszty wdrożenia, przeszkolenia, zatrudnienia mogą być zbyt wysokie przy dużej rotacji pracowników.
Strategia rozwoju pracowników ma również wpływ na strategię rozwoju firmy.
„Jakiego wynagrodzenia oczekujesz? czyli „Ile chcesz zarabiać?”
Kiedy mówisz o pieniądzach , nigdy nie opisuj pensji, jakiej żądasz, ale
wyceń swoją pracę.
To znaczy określ, ile ta praca jest warta. Na tak postawione pytanie powinieneś podać zakres, „widełki”, np. od 2 do 3 tysięcy brutto/ „na rękę”. Otwiera się przed nami możliwość negocjacji, jeśli tak postawimy sprawę. Po obu stronach.
„Jakie są twoje słabe strony?”
Świadomość słabych stron, umiejętność ich określenia, a już możliwość ich wzmacniania – to cechy niezwykłe. Powtórzymy tutaj truizm: nie ma ludzi idealnych, nie ma ludzi bez słabości. I w życiu zawodowym też się one ujawniają.
Przy tak postawionym pytaniu spróbuj trzymać się jednego słabego punktu, tłumacząc, dlaczego uważasz, że to jest słabość( kandydaci najczęściej podają tutaj niepunktualność, zbytnie uleganie stresowi, ale też wpływom środowiska, zmęczenie rutyną – co nie zawsze jest słabością, etc. etc.). Pomyśl, co robisz, aby przezwyciężyć problem. Przemyślana strategia pytania została opracowana w celu rozwiązania dość prostej kwestii. Takie podejście może zmienić to potencjalnie trudne pytanie na całkowicie pozytywne. Twoją słabością jest strach przed agresywnym klientem? Notabene uzasadniony. Wyartykułuj to wprost: wiem o tym, mam świadomość tego, ale też szukam rozwiązania problemu.
„Jakie są twoje mocne strony?”
Jak wyżej: Świadomość zarówno słabych, jak i mocnych stron jest nie do przecenienia.
Twoja odpowiedź powinna podkreślać cechy, które pomogą Ci osiągnąć sukces w tej konkretnej pracy. Podaj przykłady i powiedz wprost, jak Twoje mocne strony pomogły wesprzeć twoich poprzednich pracodawców.
Komentarze
TKgPVb oyvzgvhcmzzj, [url=http://cjzsicjqosva.com/]cjzsicjqosva[/url], [link=http://rdxdmbiqncfm.com/]rdxdmbiqncfm[/link], http://bvppdeqbmonz.com/