Rozstanie z klasą

Polacy coraz śmielej zmieniają pracę. Według niektórych badań statystyczny Kowalski nie odczuwa strachu przed koniecznością zmiany pracy.

Czy aby na pewno?

Badania badaniami, a rzeczywistość rządzi się swoimi prawami. Mamy prawo czuć się sfrustrowani, gdy nas to dopadnie, z nagła, bez uprzedzenia. Jednak zachowanie informacji o zwolnieniu pracodawcy zachowują do ostatniego momentu w tajemnicy. Po pierwsze dlatego, żeby nie wzbudzać paniki. Po drugie dlatego, żeby pracownik do końca pracował jak należy.

Ale główna przyczyna jest taka, że szef boi się przekazywać takie wieści. To nie jest sprawa łatwa i przyjemna dla obu stron.

Pamiętaj, jeśli straciłeś pracę. Nie jesteś pracą, masz coś więcej. Rodzinę, przyjaciół, wakacje do nadrobienia(nawet pracowite). 30 % ludzi po utracie pracy przechodzi załamanie nerwowe. Duża część z nich wycofuje się do domowego zacisza, znika z mapy kontaktów. Brak wiary w znalezienie nowej pracy jest paraliżujący. I nie jest to sytuacja łatwa, ale każdy z nas może się w takiej sytuacji znaleźć. Nie wymagajmy od siebie radości w takich momentach, ale wykorzystajmy ten wolny czas, tę lukę czasową na zadbanie o siebie, o kwiaty na balkonie, przeczytanie książki, bieganie. I aktywne szukanie nowej pracy.

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie publikowany. * - pole wymagane

*
*