Ankietujemy nasze związki z klientami

MTAyNHg3Njg,12443384_12443117

Ankieta związku w sposób poglądowy ocenia rodzaj zachowania typowego dla kontaktów zawodowych osoby poddanej badaniu z jej klientami.

Do głównych czynników powodzenia na stanowiskach związanych z intensywnym kontaktem z klientami jest umiejętność budowy relacji na płaszczyźnie emocjonalnej. Jest ona uzupełnieniem działań operacyjnych.  Jak możemy używać w sposób właściwy inteligencji emocjonalnej do sukcesów w sprzedaży?

Oto najbardziej skuteczny sposób, który pokazuje, jak inteligencja emocjonalna może być pomocna do poprawy swoich relacji handlowych z klientami:
Zatem po pierwsze primo:

Wykazać empatię

Empatia to sposób patrzenia na świat z perspektywy innej osoby. Jest to zdolność do „wejścia w buty swoich klientów”. Pozwala to lepiej wczytać się w możliwe reakcje emocjonalne.

Jeśli klient jest w „innym miejscu”, bo ma właśnie ciężki dzień, ma pilną sprawę do załatwienia, dobry handlowiec z łatwością wyczuje taki moment i spróbuje nawiązać kontakt w bardziej sprzyjających okolicznościach.

Każdy z nas dysponuje instynktem i pewne zachowania wyczuwa. Zna też swoje EQ. Warto jednak podjąć próbę zmierzenia naszego związku z klientami. Usprawnienie będzie wówczas bardziej wyraźne

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z ankiety mierzącej nasz związek z klientami, musimy pamiętać, że uzyskane interpretacje stylów zachowania osoby badanej powinny służyć do wywołania refleksji i mają charakter jedynie poglądowy. Konfrontacja wyniku osoby badanej z wynikami innych osób w tym samym zespole może być bardzo pomocne przy budowaniu  umiejętnego i skutecznego zachowania, najbardziej przydatnego w określonych kontaktach handlowych.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że relacje handlowe opierają się na określeniu potrzeb klientów, łatwiej będzie nam kształtować i kreować silniejsze rodzaje dobrych relacji z klientem.

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie publikowany. * - pole wymagane

*
*