Praca w domu a zachowanie efektywności działań, część II

Lazy businessman

.                                      Bez wątpienia wielu z nas marzy o pracy w domu, brak przymusu pokonywania drogi do pracy, domowe zacisze. Ale ci, którzy tak pracują, bez wahania mogą stwierdzić, że ten typ pracy ma również wiele wad. Często towarzyszy nam w tym wypadku brak motywacji, a to prowadzi do zmniejszonej wydajności. Oto kilka porad jak w  domu zachować wysoką efektywność swoją pracy.

 

 

Na pracę w domu bardzo często decydują się młode mamy. Możliwość poświęcenia swojemu dziecku więcej czasu wydaje się dla nich ciekawą perspektywą. Jednak tutaj może pojawić się problem. Małe dziecko wymaga niezwykle dużo uwagi, a podstawą wydajnej pracy jest skupienie i nieodrywanie się od wykonywanej czynności. Zaś dziecko, któremu nie poświęca się dostatecznie dużo czasu może czuć się porzucone. Dlatego zanim w trakcie trwania ciąży matka zdecyduje się na pracę w domu, powinna uważnie zaplanować szczegóły swojej zawodowej domowej aktywności po urodzeniu dziecka. Dobry rozwiązaniem jest pomoc partnera bądź kogoś bliskiego, ewentualnie zatrudnienie opiekunki. Musicie zrobić harmonogram i dokładnie ustalić godziny,które poświęcacie pracy.

 

 

Ważny jest również ubiór. Chodzenie po domu w piżamie potrafi mocno zdemotywować, dlatego ważne jest, by podczas pracy mieć założone na sobie ubranie, którego nie powstydzilibyśmy się w biurze. Założenie bardziej formalnego stroju spowoduje, że podświadomie zaczniesz odczuwać różnicę między czasem wolnym a czasem przeznaczonym na pracę.

 

 

Praca w domu nie musi wiązać się z nerwami oraz brakiem motywacji. Jednak aby tak było, należy dobrze zorganizować otoczenie swojej pracy i dobrze zaplanować godziny, które poświęcicie pracy, tak byście nie musieli rozpraszać się domowymi sprawami. Podstawą sukcesu pracy w domu jest jednak zawsze konsekwentne wykonywanie zaplanowanych działań.

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie publikowany. * - pole wymagane

*
*