Rozmowa rekrutacyjna – pytania TOP 10

klnij_rozmowie_prace_4477198

„Co sprawia, że ​​jesteś inny?”

Nie powinno być żadnego wahania. Dałeś kandydatowi zaproszenie na poparcie jego atutów. Czy jest on gotów na podjęcie takiego wyzwania?  Jeśli nie jest, naprawdę nie ma usprawiedliwienia dla niego. Ale też może paść odpowiedź: Trudno mi ocenić, czy jestem inny, to znaczy wyjątkowy. I jest to odpowiedź mądra.
Jeżeli kandydat nie jest zbyt zadufany w sobie, z pewnością dopowie, że jest pracowity i dobrze współpracuje z innymi, etc.  To typowe odpowiedzi i należy się ich spodziewać, ale trzeba też mieć nadzieję, że usłyszysz coś więcej w tej odpowiedzi.

„Jakie ważne trendy widzisz w naszej branży?”

Podczas gdy niektóre miejsca pracy mają charakter strategiczny, to w małych i startowych kulturach biznesowych , to pytanie jest bardzo ważne . Czy jest one kłopotliwe? Absolutnie nie. Przecież wiadomo, że w dzisiejszych czasach trzeba być …na czasie. I znać branżę, z którą się identyfikujemy. A jeśli pracujemy z pasją, staje się to wartością dodaną.

„Co chcesz zmienić w swoim życiu zawodowym? „

Dość łatwo przy takim zdradzić się ze swoim negatywnym podejściem do wszystkiego. Pracodawcy nie lubią malkontentów. Wolą współpracować z entuzjastami. Jeśli dorzucimy do tego narzekanie na poprzednich pracodawców(dość często się zdarza podczas wywiadów kwalifikacyjnych, o zgrozo), to nie mamy czego szukać. Chyba że nasz pracodawca chce podkopać konkurencję, dajmy na to. Poza tym taktyka krytykowania ex-pracodawcy nie nastraja dobrze potencjalnego pracodawcy ( „kiedyś wyjdzie z mojej firmy i będzie podobnie narzekał na mnie?”).

Natomiast hura entuzjazm też może być podejrzany( „ Chcę pracować tylko w waszej firmie”.) Najlepiej przez pracodawcę postrzegani są kandydaci, którzy chcą dać coś od siebie, podnosić swoje kwalifikacje( ale też bez nieustannej absencji w pracy). 

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie publikowany. * - pole wymagane

*
*